HİZMETLERİMİZ

Kombi Tesisat Temizleme

Yaşadığımız evlerde artık ısınma ve sıcak su için genellikle doğal gaz kullanılmaktadır. Doğal gazın suyu ve kaloriferleri ısıtmasını sağlayan araç kombidir. Kombilerin en yüksek performansta çalışması için belli aralıklarda bakımının yapılması gerekir. Kombi tesisatı temizleme, bakım işlemleri arasında yer alır. Kombi kullanan müşterilerimiz çeşitli sorunlar yaşamaktadır. Yaşanılan sorunların başında peteklerin üst kısmının ısınması fakat altının ısınmamasıdır.

Kombinin derecesi yükseltildiği halde ısı peteklerde değişmez. Yakın konumdaki petekler nispeten daha fazla ısınmasına rağmen uzak olanların ısınmaması ise ayrı bir problemdir. Bunların yaşanmasındaki ana neden kombinin kirlenmesidir. Kirlenen kombide sirkülasyon arızası yaşanır. Peteklerinizi 3 yıldan fazla süredir temizletmiyorsanız bu veya buna benzer sorunlar yaşamanız ihtimal dahilindedir.

Kombi Tesisat Temizliğini Neden Yaparız?

Kombiler, kapalı devre ısıtma sistemiyle mekanı ısıtırlar. Tesisat döşenip kombi bağlandıktan sonra sistemin içine su basarız. Su basmak için su basınç musluğunu kullanırız. 1,5 bar su bastıktan sonra musluğu kapatırız. Temizlik yapılıncaya kadar tesisatın içinde bu bastığımız su dolaşır. Kombi tesisat temizleme yaptırmadıysanız içerideki su özelliğini kaybederek koyulaşır. Paslanır ve kireçlenir.

Paslanan, kireçlenen ve koyulaşan su zamanla tesisat içerisinde rahatça dolaşamaz. Dolaşamayınca uzak peteklere gitmez veya peteklerin üst kısmını ısıtırken alt kısmını ısıtamaz. Kombi çok yüksek derecede yakılmasına rağmen sonuç değişmez. Yüksek yüksek faturalar ödendiği halde tam anlamıyla ısınma gerçekleşmez. Daha az ödeyip daha fazla ısınmak için belli periyotlarda temizlik yaptırmak zorundasınız.

Kombi Tesisat Temizlemeyi Nasıl Yaparız?

Tesisat temizliğini yapması için uzman servis çağrılmalıdır. İşinde uzman servisimiz şu aşamaları gerçekleştirerek temizliği yapar;

· Öncelikle tesisatın içindeki suyu tahliye etmektir. Banyodan başlanarak bir kova yardımıyla bütün sistemdeki suyu boşaltırız.

· Tesisatın temizliğini yapabilmek için kombinin ayrılması gerekir. Kombi tesisata bağlı iken yapılan temizlik doğru ve tam değildir.

· Tesisatı temizlemek için özel bir makine kullanırız. Banyodan söktüğümüz peteğin yerine makineyi bağlarız. Banyoyu seçmemizdeki neden dökülme ihtimali ve çıkan suyu klozete aktarmaktır.

· Banyodaki makineyi kullanarak sırayla bütün petekleri temizleriz. Petekleri temizlemek için makineyi taşımayız. Sadece temizleyeceğimiz peteğin vanasını açar, diğerlerini kapatarak temizliği yaparız.

· Kombi pislik tutucuyu temizleriz.

· Bütün kombi tesisat temizleme işlemlerini tamamladıktan sonra sisteme su basarız. Göstergeden su barını takip ederiz. Su basımıyla temizleme hizmetimiz sona erer.

NOT : Firmamız bütün markalarda "Özel Servis" olarak hizmet vermektedir. Yetkili servis değildir.