HİZMETLERİMİZ

Kayseri Kombi Yedek Parça

Kombi kullanıcılarına yılda en az bir kere bakım yaptırmalarını tavsiye etmekteyiz. Periyodik bakım yapılması durumunda kombi daha yüksek performansta çalışır. Verimlilik oranını yükseltip faturanızı düşürmek istiyorsanız mutlaka tavsiyemize uymalısınız. Kayseri kombi yedek parça ihtiyaçlarını yaptığımız periyodik bakımlar sırasında tespit etmekteyiz. Kombiniz bazen ağır aksak çalıyordur fakat siz bunu fark etmeyebilirsiniz. Uzman gözüyle baktığımızda hemen sorunu anlayıp müdahale ederiz.

Kış aylarında soğukta kombisiz kalmamak için kesinlikle bakım yaptırmalısınız. Kombinin markasına göre bazen gerekli olan yedek parçanın bize ulaşması zaman alabilmektedir. Özellikle ithal markalarda yedek parça beklenmesi gerekebilir. Soğukta kalıp parça beklemek yerine zamanında bakımını yaptırıp sorunu baştan çözmek gerekir. Böylece hem yedek parça parasından hem de yükse faturalardan kurtulursunuz.

Kombi Bakımının Yapılması

Periyodik bakımları yapılan ve Kayseri kombi yedek parça ihtiyacı zamanında karşılanan cihazlar daha verimli çalışırlar. Beklenmedik arızaların olmaması ve zor durumda kalmamak için periyodik bakımları aksatmamamızı tavsiye ederiz. Bakımı yaparken öncelikle sıcak suların, kaloriferlerin yanma ve su sızdırmazlık durumunu kontrol ederiz. Kombinin iç kısmını açarak varsa tozlanma temizleriz. Ardından elektrik ve hat bağlantılarını kontrol ederek varsa hata düzeltiriz.

Baca fanını kontrol edip temizlemek, kombi içindeki suyu boşaltmak, genleşme tankı havasının ölçülmesi ve düşük olursa hava basımının yapılması, brülör temizliğinin yapılması işlemlerini yaparız. Yanma haznesinin temizliği, ateşleme iyonizasyonun kontrolü, üç yollu vananın sökülerek temizlenmesi, gaz ayarını yapma, kalorifer filtresinin sökülmesi ve temizlenmesi işlemleriyle bakıma devam ederiz.

Kombi Yedek Parçaları Nelerdir?

Kombilerde kullanılan parçalar şunlardır:

· Pompa
· Fan
· Gaz Valfi
· Ana Eşanjör
· Sıcak Su Eşanjörü
· Brülör
· Üç Yollu Vana
· Basınç Anahtarı
· Akış Şalteri Üç Yollu Swich
· Türbin
· Prosestat
· Limit Termostat
· İyonizasyonElektrodu
· Doldurma Musluğu
· Çakmak
· Genleşme Tankı
· Elektronik kart

Kombilerdeki arızalar uzmanlar tarafından belirlenmelidir. Arıza tespit edildiğinde Kayseri kombi yedek parça değişimi yapmadan önce müşteriye sorulur. Müşterimize bütün detayları anlatırız. Yedek parçanın gördüğü vazife ve kombinin işleyişindeki etkisini anlatarak gerekli bilgileri vererek sorarız. Gerekli bütün işlemler tamamlanıp, değişimler ve temizlemeler yapıldıktan sonra kombi tam çalışır hale getirerek teslim ederiz.

NOT : Firmamız bütün markalarda "Özel Servis" olarak hizmet vermektedir. Yetkili servis değildir.